Blog > Komentarze do wpisu

DUMA ...

Ostatnie dni mijają mi pod znakiem dumy. Dumna byłam w sobotę, kiedy to Jurek Owsiak ogłosił, że jednak wraca z Kosmosu na Ziemię i że jego orkiestra będzie grała nadal. Do końca świata i o jeden dzień dłużej. Mam wrażenie, chyba całkiem nie blade i całkiem nie nikłe, że całe to internetowa nagonka na JO oraz na WOŚP to karuzela, którą kręci ta sama ekipa, która kręci głową Macierewicza...

Dumna byłam także w niedzielne przedpołudnie , kiedy to wraz z Młodą poszłam do naszego toruńskiego Planteraium na zabawne historie młodego Nikusia Kopernikusia. Siedziałyśmy zapatrzone w sztuczne niebo i na sklepieniu oglądałyśmy toruńskie niebo, niczym z dachów toruńskich XV-wiecznych kamienic. Oglądając układ solarny wirujący nad naszymi głowami - poczułam się naprawdę szczęśliwa, że pochodzę z Torunia. Mimo, że psioczę na to miasto, na jego zaściankowość, burakowo, na marazm gospodarczy, społeczny - to dumna jestem, że tymi samymi uliczkami, którymi biegałam w młodości ja - biegali - ot choćby Mikołaj Kopernik, Tony Halik czy Boguś Linda;-)

I dumna byłam w niedzielny wieczór, kiedy widziałam naszego Kamila jak leeeeeeeciiiiiii.....Jak zostawia daleko w tyle konkurencję i jak pruje rosyjską przestrzeń powietrzną! Fajnie jest jak masz z czego / kogo być dumnym. Fajnie, jak potrafisz się cieszyć rzeczami małymi i dużymi. Ja umiem się cieszyć nawet gównem, zawiniętym w papierek, bo wmawiam sobie, że dostałam konika, tylko gdzieś pognał... I żal mi ludzi, których pierwszą myślą po zwycięskim locie Kamila Stocha było: "Ciekawe ile on zarabia i ile będzie dostawał emarytury?" Za te 5-10 lat, jak już - wiadomo - nie będzie zdolny do takich wyczynów.

A dziś jestem dumna z mojego Syna, który skończył pierwszy rok swojego życia. Z każdego poranka, kiedy to wita mnie swoim uśmiechem. Z każdego jego "mama", "tata", "daj". I dumna jestem z siebie. Że wydałam na świat Dwa Życia. Że dzięki tym Życiom obchodzę trzykrotnie w roku Dzień Matki. Każdego dnia czuję się szczęściarą!

środa, 12 lutego 2014, countrygirl

Polecane wpisy